BOSNALI İMAMLAR OSMANLICA ÖĞRENİYOR

06 Nisan 2021 Salı 15:01
BOSNALI İMAMLAR OSMANLICA ÖĞRENİYOR

 

Hayrat Vakfı tarafından Bosna Hersek'te hayata geçirilen Osmanlıca Kursu'nun ilk kurunu başarıyla bitirenlere sertifikaları törenle verildi.

Bosna Hersek'in Teşan Kasabası'nda imamlara yönelik gerçekleştirilen 1. Kur Osmanlıca Kursu'nun son dersi yapıldı. Dersin sonunda kursun ilk kurunu başarıyla bitiren 35 katılımcı imam sertifikalarını törenle aldı. Sertifika töreninde Bosna Hersek Teşan İlçe Müftülüğü Başmüftü Fuad Omerbašić, Hayrat Vakfı Bosna Hersek Temsilcisi ve Kurs Hocası Ali Bellikli ile Hayrat Vakfı Balkan Koordinatörü Ahmet Hüsrev Adiloğlu hazır bulundu.

 

Bosna Hersek Teşan İlçe Müftülüğü Başmüftü Fuad Omerbašić, Hayrat Vakfı'na Bosna Hersek ve Balkanlara yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Hayrat Vakfı ile bundan sonraki süreçte de ortak projelere imza atmayı çok istediklerini ifade eden Omerbašić, "Osmanlı burdan gittikten sonra biz okuma yazmayı yitirdik. Yazımız değişti. Tekrar gelin, artık gitmeyin. Osmanlıca bizim ortak geçmişimiz, ve inşallah ortak geleceğimiz." dedi.

Daha sonra sertifikalar, başarılı kursiyerlere törenle verildi. Hayrat Vakfı Balkan Koordinatörü Ahmet Hüsrev Adiloğlu, Bosna Hersek'e ve diğer Balkan ülkelerine gittiklerinde kendilerini öz vatanlarında gördüklerini aktardı. Bosna'nın hem Aliya İzzet Begoviç'in emaneti hem de Evlad-ı Fatihan toprakları olduğunu vurgulayan Adiloğlu, "İlgi fazla. Hem bu kursun 2'nci kuru yapılacak hem de talep üzerine yeni kurslar açılacak" diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-----------------------

 

 

Haberin Doğrusu En Güncel Haber

 

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu