BORSA'DA İŞLEMLERE GEÇİCİ ARA

22 Mart 2021 Pazartesi 11:34
BORSA'DA İŞLEMLERE GEÇİCİ ARA

Güne düşüşle başlayan Borsa İstanbul'DA pay piyasasındaki tüm sıralarda işlemlerin geçici olarak durdurulduğunu Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yaptığı açıklama ile duyurdu .Saat 10.30'dan itibaren seans kaldığı yerden başadı.

Borsa İstanbul'dan yapılan açıklamada, saat 09.55 itibarıyla endekse bağlı devre kesicinin tetiklendiği, pay piyasasındaki tüm işlem sıralarında, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasasındaki (VİOP) pay ve pay endekslerine dayalı sözleşmelerde ve Borçlanma Araçları Piyasası (BAP) pay senedi repo pazarında işlemlerin geçici olarak durdurulduğu aktarıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi.
"Pay piyasasında sürekli işlem yöntemi uygulanan paylar, gayrimenkul yatırım fonları, girişim sermayesi yatırım fonları ve gayrimenkul sertifikalarında saat 10.20'de tek fiyat emir toplama, 10.25'de eşleştirme yapılacak ve 10.30'dan itibaren işlemlere kaldığı yerden sürekli işlem ile devam edilecektir.
Pay Piyasasında tek fiyat işlem yöntemi uygulanan paylarda saat 10.20'de tek fiyat emir toplama yapılacak ve 10.30'dan itibaren seans kaldığı yerden devam edecektir. Varant, sertifika, BYF ve yeni pay alma hakkı kuponu sıralarında işlemler 10:30'dan itibaren kaldığı yerden sürekli işlem ile devam edecektir.
VİOP'taki pay ve pay endekslerine dayalı sözleşmeler ile BAP Pay Senedi Repo Pazarı'nda işlemler saat 10.30'da yeniden başlayacaktır."

Borsa'da işlemler işlemler yarım saatlik aranın ardından yeniden başladı.
Borsa İstanbul'da, pay piyasasındaki tüm işlemler kaldığı yerden devam ediyor.

 

 

 

 

 

 

---------------

 

Haberin Doğrusu En Güncel Haber

 

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu