BODRUM’DA İŞÇİ MAAŞLARI 4 BİN LİRAYI GEÇTİ

02 Mayıs 2021 Pazar 13:00
BODRUM’DA İŞÇİ MAAŞLARI 4 BİN LİRAYI GEÇTİ

Bodrum Belediyesi'nde Temmuz ayında yapılacak zam 1 Mayıs’ta yapılınca işçilerin maaşı 4 bin liranın üzerine çıktı. Haberi alan işçiler sevinçten gözyaşlarını tutamadı.

Bodrum Belediyesi Personel A.Ş. ile Belediye İş Sendikası arasında yapılan görüşmeler sonrasında varılan ortak karar ile bin işçiyi ilgilendiren bir buçuk yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı. Bodrum Belediyesi'nin Akçaalan Mahallesi'nde bulunan Temizlik İşleri Müdürlüğü Evsel Atık Şefliği'nde gerçekleşen imza törenine Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Temizlik İşleri Müdürlüğü'nden sorumlu Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz, Belediye İş Sendikası yetkilileri ve işçiler katıldı.

Gerçekleşen toplu iş sözleşmesiyle Personel A.Ş. bünyesinde çalışan personele ödenecek en düşük maaş 3 bin 900 TL olurken, ortalama maaş düzeyi ise 4 bin 100 TL'ye çıkarıldı. Maaşlarda yüzde 12,27'lik bir artış sağlanmasıyla işçilerin sevinçleri gözlerinden okundu. Sosyal yardımlarda ise yüzde 50 artış sağlanırken, maşlarının yükselmesine sevinen işçiler gözyaşlarını tutamadı.