BİLDİRİYE KARŞI "HODRİ MEYDAN" ÇIKIŞI

04 Nisan 2021 Pazar 02:14
BİLDİRİYE KARŞI "HODRİ MEYDAN" ÇIKIŞI

Emekli büyükelçilerin ardından emekli amirallerin de Montrö Sözleşmesi'nin tartışmaya açıldığı iddiasıyla yayımladığı bildiri anında karşılık buldu. İletişim Başkanı Fahrettin Altun, bildiriye, sosyal medya hesabından, "Bu millet 15 Temmuz’da darbe heveslilerini nasıl tepelediğini dosta düşmana gösterdi. Haddinizi bilin!" diyerek tepki gösterdi.


Artık bildiriler sadece bir yerden gelmiyor. Türkiye'nin uluslararası anlaşmalardan çekime kararı, Kanal İstanbul ve Montrö Sözleşmesini bahane eden bazı çevreler, suni bir tartışma zemini hazırlamaya gayret ediyor. Emekli amiraller de yayınladıkları bildiri ile gündeme gelmeyen hatta gerçekleşmesi mümkün olmayan Montrö Sözleşmesinden çekilmenin Türkiye'ye büyük zarar vereceğini aktardı.

Bildiri sosyal medyanın da gündeminin ilk sırasına oturdu. Pek çok kişi, bildiriye ciddi anlamda tepki gösterdi. Bildiriye tepki gösterenler #HodriMeydan ve #HaddiniziBilin etiketini kullandı. İletişim Başkanı Fahrettin Altun, bildiriye, sosyal medya hesabından tepki verdi. Altun, "Neymiş, birkaç emekli amiral bir araya gelip bir “bildiri” yazmışlar! 5. kol unsurları da hemen heyecanlanmış. Oturun oturduğunuz yerde.
O Türkiye eskide kaldı! Bu millet 15 Temmuz’da darbe heveslilerini nasıl tepelediğini dosta düşmana gösterdi. Haddinizi bilin! Siz kimsiniz? Ne hakla milli iradenin meşru temsilcilerine parmak sallıyorsunuz? Türkiye bir hukuk devletidir. Bunu asla unutmayın. Vesayetçiler bir daha asla demokrasimize zarar veremeyecek. Dış güçlerin ezik piyonları büyüyen, güçlenen Türkiye’nin önünü kesemeyecek!" dedi. Bir sosyal medya kullanıcısı ise tepkisini, "Bu gece... Bu emekli 103 amiralin rütbeleri sökülüp bu darbe çağrısının hesabı sorulmalıdır. Bu gece...!" sözleriyle aktardı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-------------------------------

 

 

 

 

 

Haberin Doğrusu En Güncel Haber

 

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu