BAKANLAR KURULU'NDA DEĞİŞİKLİK

25 Mart 2021 Perşembe 12:14
BAKANLAR KURULU'NDA DEĞİŞİKLİK

Cumhurbaşkanlığı Kabine değişikliği ile ilgili Ankara kulislerinde dolaşan bilgilerin ardından en net açıklama, canlı yayında geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahi Ünal, özel bir televizyon kanalının canlı yayınında Kabine değişikliği ya da bir başka değişle yeni Bakanlar Kurulu hakkında sorular soruya yanıt verdi. Kabine değişikliği kulisleri sonrası “Hangi bakanlar değişecek, yeni kabinede hangi bakanlar yer alacak” gibi sorular merak konusu oldu. Ünal, yeni bakanlar listesi açıklanması ile ilgili önemli ipuçları vererek, “Bir parça değiştiğinde sistemin hepsinde bir hareketlilik oluyor” dedi ve kabine değişimi için önümüzdeki günleri işaret etti.


Yeni kabine için heyecanlı geri sayım sürüyor. Cumhurbaşkanlığı kabine değişikliği hakkında en net ve resmi açıklama, AK Parti'den geldi. Yapılan bu açıklama sonrası "Yeni bakanlar kimler olacak, yeni kabine ve bakan isimleri belli mi" gibi sorular, kamuoyunun en çok araştırdığı sorular arasında yerini aldı. AK Parti Kongresi ile başlayacak değişimin sadece parti içinde kalmayacağını söyleyen Mahir Ünal, Cumhurbaşkanlığı kabine değişikliği olacağının da sinyallerini verdi.

CUMHURBAŞKANLIĞI KABİNESİ DEĞİŞİYOR! YENİ BAKANLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

"Kabine değişikliği bekliyor muyuz?" sorusuna Ünal, "2023'e dönük sadece partide değil, diğer alanlarda da Sayın Cumhurbaşkanımız, ekibiyle beraber yeni bir düzenleme yapacaktır, yeni bir düzenlemeye gidecektir. Önümüzdeki günlerde bunu göreceğiz." karşılığını verdi.


KONGREDE GÜVEN VE İSTİKRAR DİYECEĞİZ

Yarın yapılacak AK Parti kongresine değinen Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Kongrede Türkiye için güven ve istikrar diyeceğiz. Seçilecek kadrolar Türkiye'yi 2023'e taşıyacak" dedi.


HDP'YE DAVET YOK

Parti yönetiminde yeni birimlerin oluşturulacağını söyleyen Ünal, kongre için HDP'ye davette bulunmadıklarını söyledi.

SON DAKİKA (KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ) "CUMHURBAŞKANIMIZ BİR DÜZENLEMEYE GİDECEKTİR"

Ünal kabine değişikliği iddialarına ilişkin soruyu ise şöyle yanıtladı:
"Değişim konuşulmaya başlayınca kaçınılmaz olarak bir parça değiştiğinde sistemin hepsinde bir hareketlilik oluyor. 2023'e yönelik sadece partiye yönelik değil, ekibinde yeni bir düzenlemeye gidecektir. Önümüzdeki günlerde bunu göreceğiz."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Sabah

.........

Haberin Doğrusu En Güncel Haber

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu