BAKAN VARANK GENÇLERİN SORULARINA CEVAPLAR VERDİ

05 Mayıs 2021 Çarşamba 11:30
BAKAN VARANK GENÇLERİN SORULARINA CEVAPLAR VERDİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, AK Parti’nin sosyal medya etkinliğinde kendisi hakkında merak edilen 10 soruyu yanıtladı. Bir gencin “18 yaşında bir gencim, sürekli yurt dışı hayalleri kuruyorum. Ben vatan haini miyim? sorusuna Varank, “Tabii ki değilsin. Bir gencimizin yurt dışında çalışmak istemesinde, yurt dışında eğitim almak istemesinde hiçbir mahsur yoktur. Yeter ki aklının bir köşesinde her zaman memleketin olsun” cevabını verdi.

Bakan Varank, AK Parti'nin sosyal medya hesabından “10 Soru 10 Cevap” adıyla gerçekleştirilen etkinliğin ilk konuğu oldu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Twitter hesabından, “10 soru 10 cevap etkinliğimizde bugün Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank, kendisine, ailesine, hayata ve Türkiye'ye dair vatandaşlarımızdan gelen soruları yanıtladı” paylaşımıyla etkinliği duyurdu.

Bakan Varank, gençlerin “Şahsi arabanız var mı? Varsa modeli nedir? Araba sürerken özellikle dinlediğiniz parça var mı?” sorusu zerine şahsi arabasının bir pikap olduğunu belirterek, fırsat bulduğu zaman doğayla baş başa kalmayı çok sevdiğini söyledi. Ayrıca Varank, arabada yolculuk ederken 4 yaşındaki çocuğu İlhan Yahya Varank'ın istediği parçaları dinlediğini ifade etti.