BAKAN KURUM: 'ELAZIĞ'DA 23 BİN KONUT YAPIYORUZ, BİTEN KONUT SAYISI 11 BİNİ AŞTI'

01 Mayıs 2021 Cumartesi 16:18
BAKAN KURUM: 'ELAZIĞ'DA 23 BİN KONUT YAPIYORUZ, BİTEN KONUT SAYISI 11 BİNİ AŞTI'

Elazığ'da 23 bin konuttan 11 binin bittiğini, Malatya'da da 4 bin konutun yarısının tamamlandığını belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum,

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Elazığ'da, alanlarıyla ilgili İl Koordinasyon toplantısına katıldı ardından da 24 Ocak 2020 depremi sonrasında TOKİ aracılılığı yapılan ve yapımı süren konutları yerinde inceledi. Önce Zafran bölgesine, ardından da kentsel dönüşümün yapıldığı Sürsürü Mahallesine geçen Kurum, konutlar gezdikten sonra açıklamada bulundu.

Bitlis ve Tunceli'de yaptıkları temasları aktararak konuşmasına başlayan Bakan Kurum, "Bugün de Elâzığ'ımızdayız. Elâzığ'ımıza geldiğimizde dün akşam çok özel bir iftarı depremzede ailelerimizle gerçekleştirdik. Bu Ramazan'ın en güzel iftarıydı bizim için. Deprem esnasında Elazığ'ımızda çok önemli bir süreç yürüttük ve 84 bin binada hasar tespit çalışması yaptık. Hem İçişleri Bakanımız hem sağlık bakanımız, hem biz ve hem de diğer bakanlıklarımızla örnek çalışma yürüttük. Bakanlarımızla uyum içerisinde Türkiye tarihinin, Elâzığ tarihinin en büyük dönüşüm projelerinden birini gerçekleştirdik" diye konuştu.