BAKAN DÖNMEZ 'DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

04 Mayıs 2021 Salı 17:43
BAKAN DÖNMEZ 'DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yürüttükleri Milli Enerji ve Maden Politikası sayesinde son 10 yılda yıllık ortalama yenilenebilir enerji kurulu güç kapasitesinde yüzde 11’lik bir artış olduğunu bildirdi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Bakanlık binasından Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Başkanı Odile Renaud-Basso ve heyetiyle toplantı gerçekleştirdi. Video konferans yöntemiyle düzenlenen toplantıya Enerji Bakanlığından Bakan Dönmez'in yanı sıra, Bakan Yardımcısı Alparslan Bayraktar, Enerji İşleri Genel Müdürü Murat Zekeriya Aydın, Dış İlişkiler Genel Müdürü Dr. Öztürk Selvitop, Daire Başkanı Nurettin Cemil Gökpınar ve uzman olarak Osman Erk de katıldı.

Bakan Dönmez burada yaptığı konuşmasında EBRD'nin 2009'dan bu yana Türkiye'ye yaptığı 13 milyar Euro'nun üzerinde yatırım desteğinden memnuniyet duyduğunu belirtti. Dönmez, 13 milyar Euro'luk bu desteğin 6 milyar Euro'dan fazlasını, sürdürülebilir enerji, enerji ve kaynak verimliliği ve çevre alanlarına ayrılmasının da memnuniyet verici olduğunu söyledi.