AŞIDA YENİ GRUBA GEÇİLİYOR

27 Mart 2021 Cumartesi 19:48
AŞIDA YENİ GRUBA GEÇİLİYOR

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı programında yeni gruba geçildiğini, aşısı sisteme tanımlanmış olan 60 yaş üzeri vatandaşların eşleri ile birlikte randevu alarak aşılarını olabileceklerlerini bildirdi.

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Aşı programında yeni gruba geçiyoruz. Aşısı sisteme tanımlanmış olan vatandaşlarımız 60 yaş üzeri vatandaşlarımız eşleri ile birlikte randevu alarak aşılarını olabilecekler. Ayrıca bazı risk grupları da programa dahil edildi. Risk grubunda olan morbid obez, malign tümörü olan kanser ve diyaliz hastaları, down sendromu olan vatandaşlarımız ve immuno supresif tedavi alanlar öncelikli aşı olmak için sisteme tanımlandı. En kısa sürede en çok riskli vatandaşımızı korumak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-------------------

 

Haberin Doğrusu En Güncel Haber

 

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu