ASAL'DA DİPLOMA SEVİNCİ VE BAYRAK DEVRİ

05 Temmuz 2021 Pazartesi 10:42

ASAL'DA DİPLOMA SEVİNCİ VE BAYRAK DEVRİ

Bursa'nın önemli ve başarılı eğitim kurumlarından Özel Asal Koleji'nde 12. sınıfların diplomaları törenle verildi. Törende en başarılı 11'inci sınıf öğrencileri de bir üst sınıf öğrencilerinden flama ile Türk Bayrağı'nı özel bir organizasyonla aldı.

Asal Koleji'nde zorlu pandemi koşullarına rağmen 2020-2021 eğitim öğretim dönemini başarıyla bitiren 12. sınıflar için okul bahçesinde diploma töreni düzenlendi. Tören Özel Asal Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Özel Asal Koleji Anadolu Lisesi'nden mezun olan öğrencilerin geçit töreniyle başladı. Törenin başında bir konuşma yapan okul kurucusu Suat Asal, gurur duydukları bir tablo ile karşı karşıya olduklarını söyledi. Asal'dan mezun olan öğrencilerin her yıl Türkiye'nin önemli üniversitelerini kazandığını aktaran Asal, bu yıl da zorlu pandemi koşullarına rağmen öğrencilerinin seçkin üniversiteleri kazanacağına inançlarının tam olduğunu belirtti.

Öğrencilerin mezun platformunda yer almasının ardından katılımcılar için kısa bir müzik dinletisi yapıldı. Daha sonra her iki liseden, liseyi en başarılı dereceyle bitiren 3'er öğrenciye plaket verildi, birinciler ise isimlerini mezuniyet kütüğüne çaktı. Anadolu Lisesi ile Meslek Lisesi'nin en başarılı öğrencileri okul flaması ve Türk Bayrağı devir teslimi gerçekleştirdi. Sağlık Meslek Lisesi'nin flamasını Havva Nisa Koçin, İlayda Dağlar'a; Türk Bayrağını ise Enes İleri, Rafet Yakışan'a teslim etti. Anadolu Lisesi'nde de flamayı Ayça Büküceler, Elif Kılıç'a; Türk Bayrağını ise Mustafa Aydın, Efe Salih Yücebaş'a teslim etti.

Okul Müdürü Soner Tosun, törenin son bölümünde mezun olan öğrencilere seslendi. Sınavın bir sonuç değil başlangıç olduğuna işaret eden Tosun, "Hepinizin üniversiteyi de büyük bir başarıyla bitireceğinize yürekten inanıyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ülkenin geleceğini gençlere emanet etmiştir. Gelecekteki büyük ve başarılı Türkiye sizin eseriniz olacak" dedi. Tüm öğrencilerin diplomalarını almalarının ardından kep atma töreni gerçekleşti. Keplerini atan öğrenciler mezuniyet sevincini hem arkadaşlarıyla hem de aileleriyle doyasıya yaşadı.