ANA KUCAĞINDAN BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ’NE

04 Şubat 2021 Perşembe 20:17
ANA KUCAĞINDAN BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ’NE

İlköğretim çağı öncesi, çocuklarımızın geleceğe hazırlanması için en önemli dönemleridir.
Çünkü günümüz dünyasında çocuklarımızın oyuncaklarının yerini cep telefonlar, tabletler, bilgisayarlar almıştır.
Böyle bir ortam da yetişip büyüyen nesil hızla geliyor.
Çocukluğunu çocuk gibi yaşatamadığımız çocuklarımızın ilerleyen yaşlarında beklentileri de aynı hızda artıyor.
Hatta sınır tanımıyor...
Her gencin yüksek eğitimini görebilme hayali kurduğu Boğaziçi Üniversitesi'nde son günlerde yaşananlar, kaygı verici boyutlara gelmiştir.
Nitekim, geçmişte kötü örneklerini ülke olarak yaşadığımız olumsuzlukların pek çoğunun fitilinin üniversitelerimizden yakıldığını unutmayalım.
Gençlerimiz kandırılmaktadır. Boğaziçi Üniversitesi'nde çocuklarımız devletin güvenlik güçleriyle karşı karşıya getirilmeye çalışılmaktadır.
Bu noktada anne babalara çok ama çok önemli görevler düşmektedir.
Çocuklarımızın gelecekteki yaşamlarına ışık olacak ahlak ve terbiyeyi küçük yaşlarda verebilmek onlara bırakabileceğimiz en büyük mirasımız olacaktır.
İşte tam bu nokta Büyükşehir Belediyesi Ana Kucağı adını verdiği okul öncesi eğitim imkanı sunuyor.
Yeni neslin daha donanımlı bireyler olarak yetişmesi amacıyla, lise ve üniversiteye hazırlık kursları, üniversite öğrencileri için gençlik merkezleri, gençleri kitap ve rahat bir çalışma ortamıyla buluşturan projelerle takdir toplayan Büyükşehir Belediyesi, eğitim çalışmalarını şimdi de 4-6 yaş grubuna kadar indirdi.
Özellikle dar gelirli ailelerin yaşadığı Yıldırım ilçesindeki çocukların da okul öncesi eğitim hizmetlerinden faydalanabilmesi amacıyla projelendirilen Ana Kucağı'nda eğitim merkezlerinin sayısı beş oldu.
Osmangazi Hamitler'de geçtiğimiz günlerde hizmete girmesiyle sayısı altıya yükselen Ana Kucağı merkezlerinde 400 minik öğrenci ilk kez eğitim hayatıyla tanışıyor.
36 uzman eğitmen öğretmenin görev yaptığı merkezlere çocuklarını gönderen ailelerden ücret alınmıyor.
Milli Eğitim Bakanlığı’nın müfredatının uygulandığı Ana Kucağı Eğitim Merkezleri’nde ayrıca değerler eğitimi de veriliyor.
Şimdilik 6 merkezde eğitimlere başlandığı projeyi kentin geneline yaymak istediklerini belirten Belediye Başkanı Alinur Aktaş, amaçlarının çocuklarımızın iyi şartlarlar da yetişmesi olduğunu vurguluyor.
Her anne ve babanın çocuklarını gönül rahatlığıyla bırakabilecekleri Ana Kucağı eğitim merkezlerinin çoğalmasını diliyoruz.
Hatta bu konu da hayırsever vatandaşlarımızın da vereceği desteklerle projenin kent geneline yayılabilir.
Gelecek nesillerine yatırım yapan ülkelerin her konuda geldikleri nokta ortadadır.

 

..............

Haberin Doğrusu En Güncel Haber

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu

Yazarın Diğer Yazıları