ALMANYA: TÜRKİYE BÜYÜK BİR TAKDİRİ HAK EDİYOR

18 Mart 2021 Perşembe 00:11
 ALMANYA: TÜRKİYE BÜYÜK BİR TAKDİRİ HAK EDİYOR

Türkiye ile Avrupa Birliği (AB) arasında 5 yıl önce imzalanan sığınmacı anlaşmasının başarılı olduğunu ifade eden Almanya Hükümet Sözcü Yardımcısı Ulrike Demmer, "Türkiye bükü bir katdiri hak ediyor" değerlendirmesinde bulundu.

Berlin’de bulunan Federal Basın Merkezi'nde açıklamalarda bulunan Almanya Hükümet Sözcü Yardımcısı Ulrike Demmer, 5 yıl önce Türkiye ile Avrupa Birliği (AB) arasında imzalanan sığınmacı anlaşmasının başarılı olduğunu ifade ederek, "Her iki taraf da anlaşmaya sadık kalarak birlikte uyguladı" dedi.

"Türkiye güvenilir ortak"
Türkiye’nin 3,6 milyon Suriyeli göçmeni barındırdığını ifade eden Demmer, "Türkiye bunun için büyük bir takdiri hak ediyor" ifadelerini kullandı. Türkiye’nin bu durumda görüleceği gibi “çok güvenilir bir ortak” olduğunu vurgulayan Demmer, “AB'nin mali desteği sayesinde, orada kabul edilen göçmenlerin durumu gözle görülür şekilde iyileşti. 1,8 milyondan fazla insan günlük geçim kaynakları için destek aldı, 660 bin çocuk okula gidebildi ve halihazırda 14 milyondan fazla kişi doktora gitti” dedi.

 

 

 

 

-----------------------------

 

Haberin Doğrusu En Güncel Haber

 

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu