6 ÜNİVERSİTE BİTİRDİ 7'İNCİYİ OKUYOR

06 Nisan 2021 Salı 09:04
 6 ÜNİVERSİTE BİTİRDİ 7'İNCİYİ OKUYOR

(HABERİNDOGRUSU-ÖZEL HABER)-  İdealist doktor Taner Ödemiş, hastanede üstlendiği yöneticilik görevini başarıyla yürütmek hem de yoğun temposuna rağmen okumaya, eğitime zaman ayrılabileceğini göstermek için Tıp Fakültesi'nin ardından 5 üniversiteden daha mezun oldu. 6 üniversite bitiren Ödemiş, 7'ncini okuyor okuyor.Atıcılar Sağlık Merkezi'nde Aile Hekimi olarak görev yapan Taner Ödemiş, daha önceki çalışma yeri İnegöl Devlet Hastanesi'nde hem doktorluk hem de idarecilik görevlerini üstlendi. "Bir işi iyi yapmanın en iyi yolu eğitim" diyerek işletme üzerine eğitim görmeye karar veren Ödemiş, girdiği üniversite sınavını kazanarak işletme bölümünü okuyup, dipolmasını aldı. İdealist doktor bununla da yetinmeyerek duvarına farklı 5 üniversitenin daha diplomasını asmayı başardı.

Taner Ödemiş, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 31 yıl önce mezun oduğunu anlatarak, "Uzun yıllar farklı hastanerde hekimlik yapıpoyurum. İnegöl Devlet Hastanesinde 10 yıl yöneticilik görevini de ütlendim. Bu görev yaptığı esnasındada, hastanenin bilgisayarları arızalandı. Bilgisayarlardaki sorunun çözülmesi için çalşıtığım ekip beni yanlış yönlendirince 'Başkasına güvenme kendine güven' diyerek
Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümününü okudum ve bitirdim" dedi. Daha sonra idareciliği daha iyi yapabilmek adına Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini de bitirdiğini aktaran Ödemiş, çalıştığı hastanede bazı hukuki meselelerde sıkıntı yaşayınca Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümün diplomasını da almayı başardığını anlattı.

Taner Ödemiş, çocuklarının mimarlık bölümünden mezun oludğunun alıtnı çizerek, "Onlara yardımcı olabilirim düşüncesiyle emlakçılık bölümü diplomasını da aldım. Ayrıca işletme mastırı da yaptım. Yani şu anda duvarımda 6 üniversitenin diploması var. Bunun yanında pek çok sivil toplum örgütünde başkanlık ve yöneticilik görevlerini yürütüyorum" diye konuştu. Laf olsun diye değil, kendisine katkı sağlayacak alanlarda kendini geliştirmeye çalıştığını beilrten Taner Ödemiş, "Yeterli değil elbet. Eğitime, kendimi geliştirmeye devam edeceğim. 2 tane oğlum var ve mimarlık eğitimi gördüler. Umarım onlar da benim gibi gördükleri eğitimi yeterli görmezler ve okumaya devam ederler" değerlendirmesinde bulundu.

Taner Ödemiş, mesleki ve sivil toplum kuruluşlarındaki çalışmalarının yanı sıra toplumsal sorunlara duyarsız kalmadığını, uyuşturucu bağımlılığı ile mücadele konusunda da önemli projeleri hayata geçirdiklerinin altını çizdi.

Uyuşturucu ve bağımlılığın tüm dünya için önemi bir sorumlu olduğunu dile getiren Ödemiş, şöyle devam etti:
"Bağımlılıkla mücadele kapsamında faaliyetler gösteren MAK-DER Gençlik merkezi pandemi koşullarında faaliyet gösterilemeyince merkezin çalışmalarına ara verildi. Bursa Kent Konseyi Bağımlılıkla Mücadele Komisyon başkanlığı ile bağımlılıkla mücadele çalışmaları devam ediyor. Eski Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe ile Balıkesir Edremit'te kurulan NARKONON bağımlılıkla mücadele merkezini ziyaret ettik. Bu merkezin Bursa'da da kurulması için araştırma ve değerlendirme çalışmalarımız sürüyor."

İçindeki eğitim isteğinin hiç bitmediğinin altını çizen Taner Ödemiş, İlahiyat Fakültesi 1. Sınıf öğrencisi olduğunu belirtti. Rastgele değil bilerek ve tercih ettiği okullara gittiğini aktararak, "Şimdi de İlahiyat Fakültesi'ne kayıt yaptırdım. 1. sınıf 2. dönem öğrencisiyim. Amacım, İslam dinini daha iyi öğrenmek" dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

------------------

 

 

 

Haberin Doğrusu En Güncel Haber

 

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu