5 ÜLKE ARASINDA KÜLTÜREL PAYLAŞIM

28 Mayıs 2021 Cuma 12:20
5 ÜLKE ARASINDA KÜLTÜREL PAYLAŞIM

Bursa'nın Nilüfer ilçesindeki Abdurrahman Vardar İlkokulu 3/G sınıfı öğrencileri, Portekiz, İspanya, İtalya, Avusturya ve Kuzey İrlanda'dan öğrencilerle kültürel paylaşım etkinliği düzenledi.

Abdurrahman Vardar İlkokulu 3/G Sınıfı Öğretmeni Nermin Serdar, pandemi önlemleri nedeniyle etkinliği internet üzerinden gerçekleştirdiklerini söyledi. Öğrencilerin ülkelerinin önemli kültürlerini ve dünyaca tanınan sanatçılarını diğer öğrencilere İngilizce olarak anlattığını vurgulayan Serdar, her etkinlikte öğrencilerin birbirini ve diğer ülkeleri daha fazla tanıma fırsatı bulduğunu söyledi. Etkinliği belli sayıda öğrenciyle yapmak zorunda kaldıklarını dile getiren Serdar, "Tüm öğrencilerim etkinliğe katılmak istiyor. O nedenle seçim yaparken oldukça zorlanıyorum" dedi.

Pandemi nedeniyle uzaktan eğitim yapıldığını anımsatan Nermin Serdar, buna karşın sanki okuldaymış gibi etkinlikten geri kalmadıklarını aktardı. Öğrencilerinin Özlem Türeci, Orhan Pamuk, Canan Dağdeviren, Fazıl Say, Güher ve Süher kardeşler, Şefika Kutluer, Tarkan, İdil Biret, Suna Kan, Orhan Hamdi Bey ve Nuri İyem ile ilgili yabancı öğrencilere sunum yaptığını dile getiren Serdar, "Şimdilik bu etkinliklerimiz yine uzaktan bağlantılarla devam edecek. İnşallah bu virüs etkisini hissederse yüz yüze okul gibi yüz yüze etkinlikler de gerçekleştiririz" diye konuştu.