"AŞI OLANLAR SEYAHAT EDEBİLİR"

02 Nisan 2021 Cuma 20:56
"AŞI OLANLAR SEYAHAT EDEBİLİR"

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), korona virüse (Covid-19) karşı tamamen aşılananların uçak, otobüs ve trenlerde maske taktıkları sürece ülke içinde test yaptırma ya da karantina şartı olmaksızın seyahat edebileceklerini açıkladı.

Yeni tip korona virüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında aşılamaların devam ettiği ABD'de, Covid-19'a karşı tamamen aşılananlara seyahat özgürlüğü tanınacağı açıklandı. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) tarafından yapılan açıklamada, Covid-19 aşılarının her 2 dozunu yaptıran kişilerin, uçaklarda, otobüslerde ve trenlerde maske taktıkları sürece ülke içinde test yaptırma ya da karantina şartı olmaksızın seyahat edebilecekleri belirtildi.

CDC Direktörü Dr. Rochelle Walensky de, "Yeni yönerge, tamamen aşılanmış yaşlıların önerilen diğer tedbirlere uymaları koşuluyla Covid-19 testi yaptırmadan veya kendilerini karantinaya almadan sağlıklı aile üyelerini ziyaret etmek için yola çıkabilecekleri anlamına geliyor" ifadelerini kullandı. Covid-19'a karşı tamamen aşılanmış kişilerin seyahat edebileceklerini belirten Walensky, artan vaka sayıları nedeniyle şu anda seyahat etmeyi önermediklerini de sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

..................

 

Haberin Doğrusu En Güncel Haber

 

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu