11 EYLÜL / İŞGAL BAHANESİ

29 Eylül 2021 Çarşamba 02:11

11 EYLÜL / İŞGAL BAHANESİ

Tarih 11 Eylül 2001’i gösterdiğinde tüm dünya Amerika’daki Dünya Ticaret merkezine ait ikiz kulelere uçaklarla yapılan terör saldırısına uyandı.

Gezegendekilerin düşmanlığı senaryoları alıcı bulmazsa uzaylıları kendine saldırtan ve hep bir süper kahraman tarafından kurtarılan Amerikalılar, 11 Eylül 2001’de mavi taytlı, kırmızı pelerinli Süperman’ı havada göremediler. Dünya’ya demokrasi!! götüren Amerika’ya birileri demokrasi getirmeye mi karar vermişti?

New York’taki Dünya Ticaret Merkezi’nin ikiz kuleleri 19 dakika ara ile uçaklarla vurulmuş, dünyanın gözleri önünde canlı yayında kuleler yıkılmıştı. Teyit edilmemiş bir iddiaya göre bu kuleler yapıldığında büyük bir uçağın çarpması halinde yıkılmayacak kadar dayanıklı bir bina olarak lanse edilmişti.

11 Eylül terör saldırıları Amerika’nın eline altın tepsiyle sunulan bir bahane miydi? Sonrasında yaşanan gelişmeler, hızla yükselişe geçen İslamafobi, kan gölüne dönen İslam Coğrafyası pek çok komplo teorisini doğrular nitelikte.

Saldırıda içinde yolcular bulunan 4 uçak kullanılmış, uçaklardan ikisi 19 dakika aralıkla kulelere çarparken, biri pentagonu vurmuş, diğer uçak düşürülmüştü. Ancak kulelere çarpan iki uçağın canlı yayında çarpma anı görüntülenirken diğer iki uçakla ilgili Amerikan medyasından ve hükümetten görüntü ve detaylı açıklama verilmedi. 2977 insan bu saldırıda hayatını kaybetti. Ayrıca çok sayıda polis ve itfaiyecide bunlar arasındaydı.

Rusya-Afganistan savaşında Rusya’ya karşı savaşan mücahitleri destekleyen, Bin Ladin’i yıldızlaştıran Amerika ile Bin Ladin arasına hangi kara kedi girmişti? El Kaide terör örgütü Afganistan’da Ruslara karşı kendisinin yanında duran Amerika’ya neden saldırdı?

İşte işin o kısmında tonlarca komplo teorisi var.

Bin Ladin Suudi Arabistan vatandaşıydı. Uçakları kaçıran 19 terörist de öyle. Amerika saldırılar sonrası Afganistan’ı işgal etti. Bahane El Kaide liderinin Afganistan’da olmasıydı.

11 Eylül saldırılarının üzerinden 20 yıl geçti. 110 katlı ikiz kulelerin canlı yayında yıkılışını izlerken hafriyatın İslam dünyasının üzerine döküleceğini kaç kişi biliyordu acaba?

Evet kuleler yıkıldı hafriyat Ortadoğu ve İslam coğrafyasının ve Müslümanların üzerine döküldü. 

Müslüman eşittir Terörist algısı yerleştirildi.

11 Eylül saldırıları sonrası NATO’nun kuruluşundan beri ilk kez 5. Madde fiilen yürürlüğe girdi. ABD ile beraber NATO üyesi ülkeler Afganistan’a asker gönderdi.

Tıpkı Hollywood yapımı bir bilim kurgu filmi gibi ikiz kulelerin yıkılışını canlı yayında dünyaya izletilmesi büyük bir soru işareti. Hem Amerika halkının hem de tüm dünyanın zihnine bırakılan görsel derin bir etki yaptı. Pentagon’a çarpan uçak ve Pensilvanya açıklarında düşürülen uçaklar içinse yalnızca ABD resmi açıklamaları vardı.

Ne görüntü, ne görsel...

Amerika resmi makamları gibi düşünmeyen çok sayıda muhalif görüş de vardı elbette. 11 Eylül saldırılarının Müslüman coğrafyaya yapılacak bir işgal girişimine meşruiyet sağlamak ve “yeni dünya düzeni” inşa etmek için, ABD eliyle planlandığı da iddia edildi.

11 Eylül saldırısı sonrası dönemin ABD Başkanı Bush Yönetimi; saldırıdan sorumlu tuttuğu El Kaide’yi terör örgütüne savaş ilan ettiğini duyurdu. Bush “Haçlı Savaşı” başlatıyoruz demişti. Sözde “teröre karşı küresel savaş” başlatan ABD İslam coğrafyasını kan gölüne çevirdi. Afganistan ve Pakistan’dan yüzbinlerce insan hayatını kaybetti.

Yalnızca Irak’ta 1 milyondan fazla insan öldü. Milyonlarca insan da mülteci durumuna düştü. Binlerce kadın ve çocuk işkenceye ve tecavüze uğradı. Çocuklar kaçırıldı.

Irak bölündü. Irak’taki Ebu Gureyb cezaevi; ABD askerlerinin vahşetini gösteren örneklerden yalnızca biriydi.

ABD istihbaratı ve özel kuvvetleri farklı ülkelerden çok sayıda Müslümanı kaçırarak Guantanamo üssünde işkenceden geçirdi.

Sözde teröre karşı küresel savaş açan ABD’nin estirdiği terör milyonları yok etti.

ABD’nin terör bahanesiyle işgalinin bir diğer ayağı ise psikolojik harp hareketiydi. ABD öncülüğünde başlatılan propaganda aygıtı ile İslam ve Müslümanlar ötekileştirilmeye başlandı.

Kitle iletişim araçları ile Amerikan halkı ABD resmi politikalarına ikna ediliyordu. Amerika medyası üretilmiş içeriklerle İslamı ve Müslümanları şeytanlaştırıyordu. İslam ve Müslüman korkulması ve nefret edilmesi gereken bir “ÖCÜ” gibi tanımlanıyordu.

Oysa 11 Eylül saldırısını yapan El Kaide ve lideri Bin Ladin ;dünya üzerindeki Müslümanlar’ın yüzde birini bile oluşturmayan selefilerdendi.

Selefilerin de yüzde birini bile oluşturmayan marjinal bir terör grubunun eylemini tüm Müslümanlara mal etti ABD ve medyası. Müslümanların giyim kuşamları, dini terimler, kadın kıyafetleri erkek kıyafetleri de medya aracılığı ile hedefe oturtuldu.

Peçe, başörtüsü, cihat, terörist, radikal İslam tanımları ustaca işlenerek zihinler iğdiş edildi.

Sonuçta ABD ağzındaki baklayı çıkardı. Ilımlı İslam. Yani Müslümanlar Hristiyan ve/veya seküler batının tanımladığı, batının kabullenebileceği bir dini /İslamiyet’i yaşayabilirlerdi. O zaman aramızda sorun kalmazdı. 11 Eylül’den çok daha önce hayata geçirdikleri bu projeleri (FETÖ, KESNİZANİ) yeni bulmuşlar gibi masaya sürdüler.

11 Eylül sonrası Amerika ve tüm dünyada Müslümanlara karşı işlenen nefret suçları katlanarak arttı. Amerika çok sayıda Müslümanı sınır dışı etti. Müslümanların iş bulması zorlaştı, işten atılmaları kolaylaştı. İslami dernekler gelirlerinin ciddi kısmını kaybetti. Müslüman öğrenciler okullarda mobinge uğradı. Müslüman yolcular gerekçe gösterilmeden uçaklardan indirildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Haberin Doğrusu En Güncel Haber

 

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu