"Bursa'ya 18 yılda 68 sağlık yatırımı yaptık"

04 Kasım 2020 Çarşamba 12:59

"Bursa'ya 18 yılda 68 sağlık yatırımı yaptık"

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, 18 yıllık AK Parti iktidarı sürecinde Bursa’ya 26 tanesi hastane olmak üzere 68 sağlık yatırımı yapıldığını söyledi.

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, bünyesinde, www.haberindogrusu.com ve www.yeniekonomi.net’i bulunduran Troyka Medya’yı ziyaret etti. Türkiye’nin hedeflere Bursa ile yürüyeceğini belirten Mustafa Esgin, ”Bursa, önemli bir sanayi ve turizm potansiyeline sahip, 15 milyar dolarlık ihracatı olan bir şehir. Bursa, kendi kendine yetebilen, Türkiye’nin gelecek hedeflerine en büyük katkıyı sağlayan başat şehirlerinden biridir” dedi.

“Doğru kentleşmenin örnekleri Bursa’da olacak”
Bursa’da en önemli projeleri hayata geçirmeye devam edeceklerini söyleyen Mustafa Esgin, “Hızlı trenle ilgili ihalemizi yaptık. Kısa bir süre içinde hızlı trenle ilgili sürecimizi tamamlayacağız. Bursa 1960’lı yıllardan itibaren organize sanayi bölgesinin kurulduğu bir şehir. O nedenle Bursa hızlı bir kentleşmeye maruz kalmış. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yürüttüğü projeler var. Yakın bir süre içinde doğru kentleşmeyle ilgili Türkiye çapında büyük örnekleri Bursa’da uygulayacağız” dedi. Mustafa Esgin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çok önem verdiği “Millet Bahçeleri”nin Bursa’da da oluşturulduğuna işaret ederek, kentim farklı noktalarında önemli çalışmalar yaptıklarını, Bursa’daki yeşil oranını her geçen gün arttırdıklarını aktardı.

“68 sağlık yatırımı yaptık”
Mustafa Eskin, Bursa’nın sağlık şehri olduğunu, kente 18 yıl içerisinde 68 sağlık yatırımının kazandırıldığını anlatarak, “Bunlardan 26 tanesi hastane ve Şehir Hastanesi bir final niteliğindeydi. Bursa Devlet Hastanesi’nde (Memleket Hastanesi) renovasyon çalışmaları sürüyor. Burası 400 yataklı bir hastane olarak hizmet verecek. Bunu bir an önce hayata geçirmek istiyoruz. Ali Osman Sönmez Hastanesi’nin yüzde 40 tamamlanması vardı. Bununla ilgili tamamlanma ihalesini gerçekleştirdik. Büyük Orhan’da ki hastanemizi bitiriyoruz. Harmancık’ta hastanemizi kısa bir süre içerisinde bitirip tamamen sağlık yatırımlarını bitirmiş olacağız. İnşallah Bursa’nın 2030 a kadar herhangi bir sağlık ihtiyacı kalmayacak” diye konuştu.

“Elif gibi umudumuz var”
Tüm dünya ile birlikte Türkiye’nin de Covid-19 nedeniyle sağlıkla ilgili zorlu bir süreçten geçtiğine işaret eden Esgin, şöyle devam etti: “Pandemi, hem ticari hayatı, hem sosyal hayatı hem de insanların psikolojilerini etkileyen bir problem. Yakınlarımızın içerisinde hasta olan var, kayıplarımız var. Ben, hem İzmir depreminde hem de covid nedeniyle kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Bu anlamda, aşı çalışmalarında sona gelindi. Risk grupları öncelikle olarak bunu açıklama sürecindeyiz. Zor günlerde dayanışmayı bilen çok iyi bir milletiz. Küçük Elif’in kendisini kurtaran arkadaşımızın parmağına sarıldığı gibi biz de bu umuda milletçe sarılmayı iyi biliyoruz. Türkiye kendi insanının halkının güvenliği için hiçbir fedakârlıktan çekinmeyen, teröre koridorlarında geçit vermeyen, Doğu Akdeniz’de ki haklarının gasp edilmesine izin vermeyen güçlü bir ülke.”

“Yol medeniyettir” anlayışla Türkiye’nin her bölgesinde olduğu gibi Bursa’da da ulaşılmayan bölge bırakmadıklarını ifade eden Esgin, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin de kent içi trafik yoğunluğunun azalması için önemli projeleri hayata geçirdiğini sözlerine ekledi.